V júni roku 2015 sa môj syn Juraj Valach, oženil so Simonou Trnovcovou s ktorou sa poznali sedem rokov. Po roku sa rozhodli založiť si rodinu. S veľkou radosťou očakávali dvojičky – chlapca a dievča. Vybrali mená Jerguš a Amália.

Žiaľ všetko prekazil krutý osud. Keď Simonka dostala krvácanie do mozgu, bola v 22.týždni tehotenstva. Napriek snahe lekárov svoj bol prehrala.

Môj vnuk Jerguško sa narodil v 25. týždni ako 810 g. dieťa – jedno z dvojičiek, potom, ako jeho maminka dostala krvácanie do mozgu a navždy nás opustila. Obidve detičky mám v starostlivosti ja, ich stará mama. 

Jerguško si priniesol so sebou ťažkú diagnózu – kvadruparetická forma DMO s dyskinetickými pohybmi, s poruchou vzpriamenia a neschopnosťou udržať rovnováhu. To znamená, že sa nevie otočiť, posadiť a nikdy nebude chodiť. Nevie používať rúčky, nič do nich nechytí, takže sa nebude nikdy vedieť sám najesť ani napiť. Nevie rozprávať a je úplne odkázaný na pomoc druhých.

Odkedy mám Jerguška v starostlivosti, snaží sa celá naša rodina robiť všetko pre skvalitnenie jeho  života. S týmto cieľom sme sa rozhodli založiť Občianske združenie, prostredníctvom ktorého sa budeme snažiť zabezpečiť Jeguškove potreby.

Ďakujeme všetkým úžasným ľuďom, ktorí nám pomáhajú.